fbpx Skip to main content
SepetimClose Cart
 1. “Jaws” (1975) – Steven Spielberg tarafından yönetilen bu klasik gerilim filmi, bir sahil kasabasını tehdit eden bir beyaz köpekbalığı hikayesini anlatır.

 2. “Titanic” (1997) – James Cameron’ın epik romantizm ve felaket filmi, ilk seferi sırasında Atlantik Okyanusu’nu geçerken batan RMS Titanic gemisinde geçiyor.

 3. “The Abyss” (1989) – James Cameron tarafından yönetilen bu bilim kurgu filmi, okyanusun derinliklerini ve bilinmeyen sualtı yaşam formlarıyla karşılaşmayı keşfeder.

 4. “Finding Nemo” (2003) – Bu Pixar animasyon filmi, bir denizanası olan Marlin’in, oğlu Nemo’yu geniş okyanusta ararken yaşadığı maceraları konu alır.

 5. “Life of Pi” (2012) – Ang Lee’nin görsel olarak etkileyici filmi, aynı adı taşıyan romandan uyarlanmış olup, Pasifik Okyanusu’nda bir can yeleği üzerinde mahsur kalan genç bir adamın yolculuğunu takip ederken Bengal kaplanıyla olan ilişkisini anlatır.

 6. “Cast Away” (2000) – Tom Hanks, bir uçak kazası sonrasında Güney Pasifik’te terk edilmiş bir adada mahsur kalan FedEx’in bir yöneticisini canlandırır.

 7. “Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” (2003) – Bu macera filmi, Kaptan Jack Sparrow’un çalınmış gemisini geri almak ve lanetli korsanları yenmek için denizlere açılan bir hikayeyi anlatır.

 8. “Moana” (2016) – Disney’in animasyonlu müzikali, genç Polinezyalı kız Moana’nın halkını kurtarmak için okyanusu geçmek üzere yola çıkışını anlatır.

 9. “The Perfect Storm” (2000) – Gerçek bir hikayeye dayanan bu film, Atlantik Okyanusu’ndaki büyük bir fırtına ortasında sıkışmış olan Andrea Gail adlı bir balıkçı teknesinin mürettebatını takip eder.

 10. “Deep Blue Sea” (1999) – Genetik olarak değiştirilmiş köpekbalıklarının bir denizaltı araştırma tesisinde dehşet saçtığı bilim kurgu bir gerilim filmi.

 11. “The Life Aquatic with Steve Zissou” (2004) – Wes Anderson tarafından yönetilen bu tuhaf komedi-drama, denizbilimci Steve Zissou’un efsanevi bir köpekbalığını avlama eksantrik görevini takip eder.

Genel

Finding the Right Approach

adminadminHaziran 11, 2023

Leave a Reply