fbpx Skip to main content
SepetimClose Cart

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

TARAFLAR

SATICI :

İsim/Unvanı     : FİLTEKS MODA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi              : Cihangir Mah. Şehit Zafer Kızıltaş Sk. No: 9/1 Avcılar / İSTANBUL

Telefonu          : +90 549 478 25 23

Mersis No        : 0387057552814689

E-Posta Adresi    : destek@fastforwardfuture.net

ALICI :

Adı,Soyadı       :

Adresi              :

Telefon            :

E-Posta Adresi :

 • Sözleşme’nin Konusu ve Kanunu

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme’nin tarafları işbu Sözleşme tahtında Kanun’dan ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

İşbu Sözleşme’nin konusunu; Alıcı’nın, Satıcı’ ya ait www.fastforwardfuture.net alan adlı web sitesinden (“Websitesi”) veya mobil uygulamadan (“Uygulama”) Satıcı’ ya ait mal veya hizmetin satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, Sözleşme’ de belirtilen niteliklere sahip mal veya hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi oluşturur.

 • Sözleşme Konusu Ürün, Ürünün Nitelikleri ve Fiyatı ve Teslimi 

Ürünlerin (malların/hizmetlerin) Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli/ Rengi, Birim Fiyat(lar)ı ve Satış Bedeli ile Ödeme (tahsilat) Bilgileri ve ALICI’ nın bildirdiği teslim yeri dahil Teslimat Bilgileri aşağıda belirtildiği gibidir. Teslimatı yapacak kargo firmasının ALICI’ nın bulunduğu yerde şubesi olmadığı takdirde ALICI’ nın SATICI tarafından bildirilecek bir diğer yakın şubesinden teslim alması gerekmektedir (Bu hususta ALICI’ ya gerekli bilgilendirme, e-posta/mail, SMS veya telefonla yapılacaktır). 

ÜRÜN KODU VE ADI ADET BİRİM FİYAT TOPLAM (KDV DAHİL)
       
       

 

TESLİMAT ADRESİ BİLGİLERİ FATURA ADRESİ
   

 

ÖDEME BİLGİLERİ
……………….Numaralı siparişinizin  …..TL ödeme bilgileri aşağıdaki gibidir.
Kartla ödeme, …….-TL (…..Taksit)

Türkiye içerisinden verilen siparişlerde yukarıdaki tutara KDV dahildir. Yurtdışına gönderilmek üzere verilen siparişlerde yukarıdaki tutara alıcının ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, KDV ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir ve bu benzeri durumlardan oluşabilecek ücretlerden Satıcı sorumlu değildir.

ALICI, SATICI’ ya ait www.fastforwardfuture.net alan adlı internet sitesinde ve/veya mobil uygulamada sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve cayma hakkına ilişkin Ön Bilgilendirme Formu’ nu okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından tüketiciye verilmesi gereken adres, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dâhil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgileri ile cayma hakkına ilişkin bilgileri de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. (Türkiye içerisinden verilen siparişler için tüm vergiler dahildir. Türkiye’den yurtdışına verilen siparişler için ülke gümrüğünden, vergisel ya da banka uygulamalarından kaynaklı her türlü gümrük bedeli, KDV ve benzeri durumlardan oluşabilecek ücretler dahil değildir.)

Sözleşme konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’ nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa kargo şirketi aracılığıyla teslim edilir. Bu süre ALICI’ ya, yazılı olarak veya bildirmiş olduğu e-mail adresine bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

Teslimatı yapacak kargo firmasının ALICI’ nın bulunduğu yerde şubesi olmadığı takdirde ALICI’ nın SATICI tarafından bildirilecek bir diğer yakın şubesinden teslim alması gerekmektedir (Bu hususta ALICI’ ya gerekli bilgilendirme, e-posta/mail, SMS veya telefonla yapılacaktır). 

Ürün teslimi, işbu sözleşmede belirtilen teslim almaya yetkili kişi/kuruluştan başkasına yapılmayacaktır. Teslimat esnasında, teslim almaya yetkili kişilerin kimlik ibrazı zorunludur. Bu kişiler, kimlik ibraz etmedikleri takdirde kendilerine teslimat yapılmaktan imtina edilecektir. Sözleşme konusu ürün, ALICI’ dan başka bir kişi/kişilere teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve mevzuat uyarınca teslimi zorunlu olan hallerde garanti belgeleri ve varsa kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün bedelinin ALICI’ nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Ürünün tesliminden sonra ALICI’ ya ait kredi kartının ALICI’ nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI’ ya ödememesi halinde, ALICI’ nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 5 gün içinde SATICI’ ya gönderilmesi zorunludur. Bu durumda nakliye giderleri ALICI’ ya aittir.

SATICI sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin; mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi, yangın, salgın hastalık, deprem, sel baskını gibi olağanüstü durumlar nedeni ile imkansızlaştığı hallerde ve haklı bir nedenle sözleşme konusu ürünün tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. 

ALICI’ nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar ödediği şekilde kendisine geri ödenir. ALICI’ nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ürün tutarı, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra en geç 10 (on) gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için SATICI’ nın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ortalama 2 ile 3 haftayı bulabileceğini şimdiden kabul etmektedir.

Malın teslimat masrafları aksine bir hüküm yoksa Alıcı’ya aittir. Satıcı, Websitesi’ nde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse teslimat masrafları Satıcı’ ya ait olacaktır. Yurtdışı teslimat masrafları her durumda alıcıya aittir.

 • Cayma Hakkı

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (ondört) gün içinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı, malın tesliminden itibaren 14 (ondört) günlük süre içinde www.fastforwardfuture.net adresinden ilgili sipariş için iade talebi oluşturularak SATICI’ya iletilebilir.

ALICI, cayma bildirimini yazılı veya bir sürekli veri taşıyıcısı (telefon, faks, e-posta) aracılığıyla da SATICI’ya bildirebilir.

Cayma bildiriminin yapılabileceği FAST FORWARD FUTURE ’a ait iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir:

Adres : Cihangir Mah. Şehit Zafer Kızıltaş Sk. No:9/1 Avcılar/İstanbul

E-mail : destek@ fastforwardfuture.net

Cayma hakkının kullanılması halinde;

1.kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürün, SATICI’ya gönderilmek üzere kargoya teslim edilirken fatura aslı da, iade bölümü doldurularak (İade edilmek istenen ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte) ürün ile birlikte gönderilmesi gereklidir.

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’ yı borç altına sokan tüm belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

İade tutarları sipariş esnasında kullanılan ödeme metodu ile geri ödenir.

Kredi kartı kullanılması halinde alışverişlere ilişkin iade tutarları ALICI’ nın kredi kartı hesabına yapılır. Kredi kartına yapılacak olan iade ödemelerinde ilgili banka kuralları saklıdır. Kredi kartına yapılacak olan iade ödemelerinde ilgili banka kuralları saklıdır.

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanmaması halinde cayma hakkını kaybedecektir.

Alıcı’nın iade edeceği malı Ön Bilgilendirme Formu’nda belirtilen Satıcı’nın anlaşmalı kargo şirketi dışında bir kargo şirketi ile göndermesi halinde, iade kargo bedeli ve malın kargo sürecinde uğrayacağı hasardan Satıcı sorumlu değildir. 

İadelerinizi siparişinizi teslim aldığınız kargo ile ücretsiz iade edebilirsiniz.

İade Adresi;

FİLTEKS MODA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adres : Cihangir Mah. Şehit Zafer Kızıltaş Sk. No:9/1 Avcılar/İstanbul

Müşteri Kodu : 337397654

 • Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Haller
 1. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcı’nın kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmelerde (örn. ziynet, altın ve gümüş kategorisindeki ürünler)
 2. Alıcı’nın istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde
 3. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmelerde
 4. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmelerde
 5. Alıcı tarafından ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması şartıyla maddi ortamda sunulan kitap, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmelerde
 6. Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmelerde
 7. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde
 8. Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmelerde
 9. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan      hizmetlere ilişkin sözleşmelerde
 10. Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ile tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerde (hediye kartı, hediye çeki, para yerine geçen kupon ve benzeri).
 11. ALICI, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uyarınca cayma hakkı kapsamı dışında bırakılmış olan mal veya hizmetler bakımından da cayma hakkı kullanamayacaktır.
 • Cayma Hakkı

(Bu form, sadece sözleşmeden cayma hakkı kullanılmak istenildiğinde doldurup gönderilecektir.)

Kime

İsim/Unvanı               : FİLTEKS MODA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Adresi                         : Cihangir Mah.Şehit Zafer Kızıltaş Sk. No:9/1 Avcılar /İSTANBUL

Mersis No                  : 0387057552814689

E-Posta Adresi       : destek@fastforwardfuture.net

Bu formla aşağıdaki malların satışına veya hizmetlerin sunulmasına ilişkin sözleşmeden cayma hakkımı kullandığımı beyan ederim.

-Sipariş tarihi veya teslim tarihi:

-Cayma hakkına konu mal veya hizmet:

-Cayma hakkına konu mal veya hizmetin bedeli:

-Tüketicinin adı ve soyadı:

-Tüketicinin adresi:

-Tüketicinin imzası:  

-Tarih:

 • Çeşitli Hükümler

Alıcı, Web sitesi’ nde yer alan Sözleşme konusu mal veya hizmetin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimat ve kargo bedeline ilişkin olarak Satıcı tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Alıcı, tüketici sıfatıyla talep ve şikayetlerini yukarıda yer alan Satıcı iletişim bilgilerini kullanarak ve/veya Web sitesi’ nde yer alan sekmeler üzerinden ulaştırabilirler.

Alıcı, işbu Sözleşme’ yi ve Ön Bilgilendirme Formu’nu elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Satıcı tarafından Alıcı’ya verilmesi gereken adres, siparişi verilen mal veya hizmete ait temel özellikler, mal veya hizmetin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat ile teslimat fiyatı bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur. Alıcı’nın, teslim edildiği esnada tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı olduğu açıkça belli olan Sözleşme konusu mal veya hizmeti kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir.

 • Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu sözleşme Türk Hukuku kuralları çerçevesinde oluşturulmuş olup, geçerliliği ve bağlayıcılığı Türk Hukuku kuralları çerçevesinde olacaktır. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğacak herhangi bir ihtilafta İstanbul ( Çağlayan) Mahkemeleri yetkili olacaktır. İş bu sözleşmenin uygulanmasında, ALICI şikayet ve itirazları konusundaki başvurularını, İstanbul Tüketici Mahkemelerine veya Tüketici Hakem Heyetlerine yapabilir.

 • Temerrüt Hali ve Hukuki Sonuçları 

ALICI’ nın temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’ nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder. ALICI’ nın temerrüdünün SATICI’ nın kusurundan kaynaklandığı hallerde ALICI herhangi bir zarar ve ziyan talebini karşılamak mecburiyetinde olmayacaktır.

 • Bildirimler ve Delil Sözleşmeleri

Alıcı, işbu Sözleşme’ den doğabilecek ihtilaflarda Satıcı’ nın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

İşbu Sözleşme, taraflarca okunarak, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

SATICI                  : FİLTEKS MODA DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ALICI                    : {TESLIMATALICI}

Sözleşme Tarihi    :